Når man titter ut av vinduet om morgenen er man ikke i tvl om hvilket vær man vil oppleve i dag. Sol og blå himmel.
Det er første morgen på hotellet og det er 14 dager til vi skal hjem. Deilig. I dag har vi besøk av lokale venner her nede og det blir dagstur til Milli-Park eller nasjonalparken som det heter. Milli har ingenting med militæret å gjøre selv om det er en militærforlegning i nasjonalparken. Parken ligger rett syd for Kusadasi og det tar ikke lange tiden å kjøre dit.
Nå sitter jeg ved frokostbordet og nyter en kopp te mens jeg venter på at kona skal komme ned slik at vi kan få spist frokost. Vennene våre kom i går kveld og bor på nabohotellet, de skal komme hit og spise frokost sammen med oss nå kl. 09:00.
Det er fort gjort å glemme klokker i mobilteleforner o.l. og det kan være greit å stille de da vi ligger en time foran her nede.
Hvis noen lurer på hvor vi er så er vi på Alibabamhotel i Kusadasi, et tostjerners hotell med 5-stjerners service.