Vi liker godt å gå ute i skogen bak Klatring på grensen. Vi har venner som bor der ute og det er greit å forholde seg til alle regler om avstand som finnes nå for tiden. Palmesøndag var vi igjen ute på tur i skogen der ute og det ble som vanlig noen bilder. Motiv går man aldri tom for.
Vi er på tur ute i skogen hos Bodil og Bjarne Vi er på tur ute i skogen hos Bodil og Bjarne Vi er på tur ute i skogen hos Bodil og Bjarne Vi er på tur ute i skogen hos Bodil og Bjarne Vi er på tur ute i skogen hos Bodil og Bjarne Vi er på tur ute i skogen hos Bodil og Bjarne Vi er på tur ute i skogen hos Bodil og Bjarne Vi er på tur ute i skogen hos Bodil og Bjarne Vi er på tur ute i skogen hos Bodil og Bjarne Vi er på tur ute i skogen hos Bodil og Bjarne Vi er på tur ute i skogen hos Bodil og Bjarne
Jeg har alltid være glad i sort-hvitt. Alle bilder jeg tar er jo i farger, men det er greit å gjøre dem om til sort-hvitt når man vil ha det. Detaljbilder i naturen gis et helt eget uttrykk når fargene blir borte. Jeg har absolutt ingenting imot fargebilder, men synes effekten i et monokromt bilde kan bli veldig fin. Over her er en blanding av fargebilder og noen uten og slik vil jeg nok alltid holde på.
Ellers har det vært et par dager med vel mye regn og jeg synes det har vært greit å holde seg inne. Her har jeg mer en nok å gjøre med å rydde i bildene mine. Nå er det nesten 400k bilder som er ferdig og bare noen av dem mangler fortsatt litt metadata, men det kommer seg.
For å masseendre metadata benytter jeg programmet Photo Mechanic Plus. Et utrolig bra program som er superraskt å jobbe med. Ellers ligger alle bildene katalogisert i Lightroom selvom jeg bruker det mindre og mindre. Mitt nye redigeringsprogram er ON1 RAW.