Botanisk hage

En slik deilig sommerkveld må tilbringes på annen måte enn å sitte inne på hybelen. Parken rett bak blokka er et deilig sted å tilbringe en stund nå og da. Om sommeren er parken oppe til 21:00 og med en slik temp. som det nå var ute var det helt nydelig å rusle rundt. Vel inne i parken dimmes lyden av Oslo ned til en svak bakgrunnsmumling og man kan høre fuglekvitter og en og annen kvitrende lyd langt i bakgrunnen som kommer fra hjulbåren sirene et eller annet sted i byen.

Fargene slår mot meg og blomsterduften er herlig. Heldigvis er jeg ikke allergisk mot noe av dette og kan nyte naturen her i fullt monn.

Hva blomstene eller plantene heter bryr jeg meg ikke om, grøntfor, trær og blomster er greit nok for meg. Naturen er vakker og det er bare å nyte dette skaperverket.

Jeg fikk nesten en ensom følelse da jeg så dette treet inne i parken. Det står omtrent alene, omgitt av høye trær som titter ned på det. Hver gang jeg går her lover jeg meg selv å komme fort tilbake, men det er ikke alltid man holder sine egne løfter til seg selv. Skal ta meg sammen i morgen og gå igjen, hvis det ikke regner da 🙂


Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: