Stille dag i flytrafikken

På oversikten over fly i nord-europa er det stille over Norge i dag. Har aldri tidligere sett så få fly i lufta. Grunnen til at norske flyplasser er stengt er jo vulkanutbruddet på Island. Vinden står slik at asken kommer denne veien og da kan ikke flya være i lufte. Det fine støvet virker som slipestøv og et fly kan ødelegges hvis det utsettes for dette. Da er det bedre å være på bakken selvom kaoset er komplett for de reisende.

Forsikringsbransjen, disse utsugerne, påstår at dette ikke er en naturkatastrofe og vil dermed ikke betale noen som helst form for erstatning til de som får ødelagt ferier og reiser. Utrolig arrogant av de.

Når dette ikke klassifiseres som en naturkatastrofe da lurer jeg virkelig på hva som skal til før den bransjen kan si at dette er en naturkatastrofe.

Kartet under viser trafikken i reell tid og din kan følge siden dere her: http://www.flightradar24.com/

Legg igjen en kommentar