
Slik så det ut litt over 7 til morgenen i dag. Sola er ferd med å stå opp og kuldergradene sitter godt i bakken. Temperaturen har vært lav i natt for bakken var hardfrossen nå på morgenen.

Bak vogna vår er det et dypt dike hvor det går en liten bekk om sommeren. Her er snømengden i høyde med taket på vogna så alt i alt ligger det over 3 meter med snø her. Tar nok noen dager før det forsvinner.

Bak vogna kan vi se rett opp i skibakken på Skeikampen og det er visst enda fint føre her. Heldigvis skal jeg holde meg langt unna den bakken. Slike utskeielser holder jeg meg langt unna:-) Komikveld kan folk se på TV i stedet for å le av meg. Det er mange år siden jeg har hatt slike ski på bena og selv om det er flere sett i vogna her så skal de få ligge i fred. Ungene og barnebarna koser seg med deg og jeg får heller se på de når de utfordrer tyngdekraften i disse bratte bakkene. Bortoverski er mere min greie liksom. Som en sa i et kåseri engang så er det lurt å lære seg litt dansk når man er ute på ski. Faller du kan du bare snakke dansk og så får du hjelp til å komme opp igjen. Som alle vet er jo nordmenn født med ski på bena, i hvertfall min generasjon og da skal man ikke falle. Etterhvert har det jo vist seg at danskene er de nye racerne i skibakken og da blir det ikke så lurt å benytte seg av dansk språk lenger. Hva dagens nordmenn har på bena når de blir født aner jeg ikke lenger, kanskje Wii