Onsdag 3. des. 2008

Dagen har forsvunnet som en røk.
Jeg opplevde morgenen i Lyngdal og satt på hotellet og nøt frokost og så horisonten våkne til liv i det sola ett eller annet sted var på vei til å stå opp.
I lyngdal holdt jeg kurs eller opplæring i dag, men slet med en maskin som absolutt ikke ville godta installasjon av .Net 2.0. Alt så ut til å gå bra, men den gang ei. Installasjonen ble ikke gjennomført skikeklig til tross for at man var admin på maskinen. Etterhvert blir jo rådyra gode eller noe slikt og man tyr til drastiske metoder. Løsningen ble å slette noen systemfiler tilknyttet .net. Installasjonprogrammet hevdet nemlig at versjonen var på plass i maskinen og at det ikke var noe vits å installere den en gang til, men etter litt som sagt drastiske handlinger med noen systemfiler prøvde jeg på nytt og installasjonen ble vellykket. Alt fungerte.
Turen hjemover langs E39/E18 gikk ok, men hvorfor tror enkelte at det er fri fart? Det var jevn kø og gode kjørefohold, men av og til kom det en i stor fart og dro forbi i køen for deretter å bli liggende der i mange kilometer før de plutselig greide å ta en bil til. Stressende kjøring.
Vel fremme i Oslo parkerte jeg og gikk rett på Jasmin. Der ble jeg møtt av jubel og bursdagssang, de hadde husket dagen min:-) Kvelden ble lang og trivelig før jeg ruslet ut i natten for å tømme bilen og bære opp alt som lå der etter flere dager på veien.

Legg igjen en kommentar