Søndagstur i det spanske landskapet

Hærverk på den norske skolen i Costa Blanca.

Søndag morgen tok jeg bilen og dro på tur. Det kunne være greit å finne ut hvor jeg skal på mandag. Skolene ligger en del mil fra hverandre og det viste seg å ikke være lett å finne de, men det gikk selvfølgelig bra.

Den første skolen jeg dro til var den som ligger i Alfaz del Pi og dette synet møtte meg her. Skolen hadde vært utsatt for hærverk i helga og mye var knust.
Skole nr. 2 lå i Rojales, nærmere Torrevieja og den gikk det også å finne til slutt ved hjelp av noen svensker som bodde i området.


Vel tilbake i Torrevieja gikk jeg ned på festområdet og i dag var også hesteoppvisning.
Det var mange flotte dyr og mennesker i sin flotteste stas. Jeg har ikke peil på hester, men de så flotte og stolte ut disse store dyra som spankulerte av gårde.

Mange flotte vogner kjørte i kortesje rundt på området der.

Resten av bildene kan sees her.

Denne miniatyrhesten sprang trofast rundt på området. Det var mange barn som fikk seg en tur i den vogna.

Legg igjen en kommentar